कक्षा १२ सहित विश्वविद्यालयका सबै परिक्षा स्थ’गित

Uncategorized

काठमाडौं :

 

 

कक्षा १२ सहित विभिन्न विश्वविद्यालयका सबै परिक्षा स्थ’गित भएको छ ।को-भि’ड–१९ को तेस्रो लहरको जो’खिम बढ्दै गएको भन्दै नि’कट भविष्यमा सञ्चालन हुन लागिरहेको कक्षा १२ को सहित विभिन्न विश्वविद्यालयका परीक्षासम्बन्धी कार्यक्रम स्थ’गन गरिएको हो ।

 

 

 

सोमबार भर्चुअल रूपमा गरिएको पत्रकार सम्मेलनमा ‘सार्वजनिक स्वास्थ्य र महामारी नियन्त्रणबारे नी’तिगत प्रतिबद्धता र कार्ययोजना’ सार्वजनिक गर्ने क्रममा स्वास्थ्य तथा जनसंख्या राज्यमन्त्री उमेश श्रेष्ठले को-भि’ड–१९ को तेस्रो लहरको जो’खिम बढ्दै गएको सन्दर्भमा नि’कट भविष्यमा सञ्चालन हुन गइरहेका परीक्षा सम्बन्धी कार्यक्रम स्थ’गन गरिएको बताएका हुन् ।

 

 

 

स्थगन हुने परीक्षाको आन्तरिक मूल्यांकनका आधारमा नतिजा प्रकाशन गर्ने सम्बन्धमा शिक्षा मन्त्रालयसँग परामर्श गरी अ’विलम्ब उचित निर्णय लिने पनि उनले बताएका छन् ।‘को-भि’ड–१९ को तेस्रो लहरको जो’खिम बढ्दै गएको सन्दर्भमा नि’कट भविष्यमा सञ्चालन हुन गइरहेका परीक्षा सम्बन्धी कार्यक्रम स्थगन गरी

आन्तरिक मूल्यांकनका आधारमा नतिजा प्रकाशन गर्ने सम्बन्धमा शिक्षा मन्त्रालयसँग परामर्श गरी अ’विलम्व उचित निर्णय गरिने छ,’ राज्यमन्त्री श्रेष्ठद्वारा जारी प्र’तिबद्धतामा उल्लेख छ ।कक्षा १२ को परीक्षाका लागि साउन ३१ भदौ ९ गतेसम्म हुने भनी तालिका पनि सार्वजनिक भइसकेको थियो ।

 

 

विद्यार्थीले होम सेन्टरबाटै १०० पूर्णङ्कको परीक्षा दिने व्यवस्था गरिएको थियो ।जेठ २६ गते तय भएको कक्षा १२ परीक्षा दोस्रो लहरको को’रोना संक्रमणको तीव्र गतिमा फैलन था’लेपछि स्थगित भएको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *